Jak bezpłatnie poprawić atrakcyjność ofert na Allegro, E-bay czy Amazon.

Jak bezpłatnie poprawić atrakcyjność ofert na Allegro, E-bay czy Amazon.

Witamy ! Jeżeli trafiłeś na nasz post to znaczy, że interesujesz się sprzedażą produktów na marketplace’ach takich jak Allegro, E-bay czy Amazon. Są to niewątpliwie jedne z popularniejszych dodatkowych kanałów sprzedaży poza własnym sklepem internetowym. Nawet wielu z Was zaczyna swoją sprzedaż od Marketplace’ów, a dopiero później decydujecie się na stworzenie własnego sklepu. Co zrobić, aby nasze oferty były widoczne dla innych? Jak poprawić swoją sprzedaż? Przeczytaj ten post, a dowiesz się jakich błędów nie popełniać, jak bezpłatnie poprawić atrakcyjność swoich ofert i cieszyć się wysoką sprzedażą każdego dnia.

1. Niedopracowane opisy produktów.

O opisach produktów jakie mają być, aby zachęcały, były poprawne i zgodne z wymogami moglibyśmy napisać cały osobny e-book. Natomiast w tym poście chcemy Wam pokazać najczęściej popełniane przez sprzedawców błędy. Jeżeli działasz w dropshippingu to musisz pamiętać o tym, że Twój opis produktu powinien być jedną z pierwszych rzeczy, którą należy zmienić. Pewnie przeglądając portale sam natrafiasz na setki ofert dosłownie bliźniaczych? Z takim samym opisem, zdjęciami, a nawet ceną. Jeżeli nie poprawisz swojego opisu, nie dodasz w nim czegoś od siebie np. kilku słów o kolorze produktu, stanie czy przeznaczeniu lub po prostu w opisie nie zachęcisz potencjalnych klientów do zakupu to miej pewność, że Twoja aukcja utonie w morzu takich samych. Pamiętaj, że opis produktu musi być unikatowy, zachęcający do zakupu, opowiadający o jak największej ilości cech danego produktu. Powinien być napisany w sposób przejrzysty i czytelny. Osobiście odradzamy używać w dużej ilości CAPS LOCKA. Jeżeli działasz w branży odzieżowej polecaną rzeczą jest np. stworzenie unikalnej tabeli rozmiarów, a nie korzystanie z gotowych rozwiązań. To na pewno doda kolorytu Twoim ofertom.

2. Zdjęcia produktów.

Marketplace’y coraz częściej już ujednolicają wymogi co do zdjęć jakie muszą być zamieszczone do Twoich produktów. Nie używaj dodatkowych opisów w miniaturach obrazów np. z napisem promocja czy wyprzedaż. Nie stosuj dodatkowych logotypów umieszczonych przez Ciebie do zdjęcia. Ok, logotypy, które zamieszczone są na przedmiocie oczywiście możesz eksponować. Zwróć uwagę na to, że już teraz wymogiem do zdjęć jest białe tło dla produktu. Pamiętaj o tym, aby prezentować produkt na białym tle (RGB 255.255.255). Zrezygnuj też z wymyślnych ramek zdjęć oraz innych ozdobników. W innym przypadku Twoje aukcje z pewnością nie będą eksponowane tak jak byś sobie tego życzył, a nawet w wielu przypadkach będą usuwane. Jak wyróżnić swoją aukcję za pomocą zdjęcia w produktach z dropshippingu? Ustaw na miniaturce inne zdjęcie jak główne zdjęcie produktu. Wtedy Twój produkt, będzie wyróżniał się w listingu aukcji zupełnie innym zdjęciem. Jest to dobra sztuczka na powiększenie ilości wejść w Twoją aukcję.

Zalecenia podawane dla zdjęć produktów.

  • Wgrywaj zdjęcia na serwer Allegro; będą łatwiej wyświetlane w aplikacji Allegro na telefon.
  • Wprowadź podobne zasady na zdjęciach wewnątrz ofert – to podniesie atrakcyjność Twojej oferty.
  • Używaj zdjęć jak najlepszej rozdzielczości. Kupujący lubią oglądać szczegóły. Od lipca maksymalny rozmiar zdjęcia Allegro to 2560 x 2560 pikseli.
  • Na Allegro możesz wgrać zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 26 Mpix. Zdjęcia o boku dłuższym niż 2560 pikseli proporcjonalnie przeskalujemy, aby mieściły się w rozmiarze 2560×2560.
  • Wewnątrz oferty pokazuj przedmiot w atrakcyjnych aranżacjach. Kupujący potrzebują wyobrazić sobie przedmiot w naturalnym otoczeniu.

3. Tytuły Aukcji.

Tytuł aukcji jest to pierwsza rzecz, która ma przyciągnąć potencjalnego klienta właśnie do Ciebie. Przy tworzeniu tytułów musisz ustrzegać się błędów, które najczęściej pojawiają się przy dropshippingu, czyli automatyczne zaciąganie tytułu produktu z bazy. W wielu przypadkach zdarza się tak, że tytuł produktu brzmi np. tak: KOSZULKA MODEL DP 900-001 BEIGE, po czym taki tytuł ustawiasz na swoje aukcje. Będąc teraz potencjalnym zainteresowanym kupnem tego produktu na pewno nie wpisujesz w wyszukiwarkę MODEL DP 900-001 BEIGE, tylko np. “Koszulka biała damska krótki rękaw”. Zobacz teraz na tym przykładzie jak powinny wyglądać tytuły dla Twoich produktów. Mamy tutaj przykład z branży odzieżowej, ale spróbuj przełożyć to na swoją branżę, w której prowadzisz sprzedaż. Dodatkowo w tytułach możesz dopisać hasła typu NOWOŚĆ czy HIT.

Pamiętaj: Tytuł aukcji musi być na tyle unikatowy i czytelny, aby klient, który wpisuje co go intereresuje w wyszukiwarkę znalazł właśnie Twoją aukcję.

4. Formy wysyłki.

Po stronie marketplace’ów możesz ustawić również formy wysyłki jakie będziesz oferował dla swoich klientów. Na wielu aukcjach sami widzimy bardzo często, że jedyną formą wysyłki jest tylko “przesyłka kurierska” co dla wielu kupujących nie jest ona już na tyle atrakcyjna i przez to nie dokonuje zakupu na Twojej aukcji. Chociażby ze względu na długi czas przebywania w pracy, szkole oraz co raz częściej występujące problemy z samymi kurierami przy dostarczaniu paczek. Musisz pomyśleć, aby mieć do wyboru kilka form wysyłki. Jeżeli hurtownia oferuje tylko jedną formę to koniecznie musisz się dogadać, aby udostępnili Ci możliwość samemu organizowania sposobu wysyłki towaru. Bardzo popularną formą są oczywiście paczkomaty i z naszych badań wynika, że jest to jedna z najczęściej wybieranych form wysyłki przez klientów. W dzisiejszych czasach wręcz musisz oferować przesyłkę do paczkomatów. Dodatkowo przesyłka za pobraniem jest formą ochrony klientów przed nieuczciwymi sprzedawcami. Klienci nawet dodatkowo dopłacając za pobranie i tak wybiorą tą formę by czuć się bezpieczniej, a Ty oferując tą formę klientom wyglądasz w ich oczach wiarygodnie.

Pamiętaj : Przesyłka kurierska to jedno ! Zaproponuj swoim klientom kilka form dostawy dając w ofercie dodatkowo przesyłkę do paczkomatów oraz przesyłkę za pobraniem.

5. Allegro SMART

Zapewne zauważyłeś, że przy niektórych aukcjach widnieje ikonka Allegro SMART. Co to takiego? Co zyskasz dzięki Allegro Smart? Twoje oferty zostaną wyróżnione specjalną ikoną, a klient kupujący u Ciebie nie będzie ponosił kosztów przesyłki. Pamiętaj, ze darmowa dostawa w Twoich ofertach, może zwiększyć Twoją sprzedaż nawet o 70%. Jak dokładnie działa Allegro Smart? Wystarczy, aby Twój klient zapłacił 49 zł, by cieszyć się darmową dostawą przez cały rok. Darmowa dostawa w ramach Allegro Smart! obejmuje zakupy od jednego sprzedającego już od 40 złotych. Jeśli Twoja oferta zakwalifikuje się do Allegro Smart, jako sprzedający otrzymasz całkowitą wartość zamówienia – czyli cenę towaru wraz z kosztami przesyłki. Klient nie zapłaci jednak za dostawę, a Ty otrzymasz zwrot tych kosztów od Allegro.

Co musisz zrobić, aby otrzymać Allegro Smart?

  • Przynajmniej pięć pozytywnych ocen Transakcji (łapki w górę), przy czym muszą to być oceny unikalne (od różnych użytkowników) z ostatnich 12 miesięcy.
  • Zadbaj o wysoką jakość sprzedaży i utrzymuj wskaźnik poleceń co najmniej 98% lub weź udział w programie Super Sprzedawca.
  • Przypisz warunki zwrotów do swoich ofert.
  • Pamiętaj o terminowej realizacji zamówień i wsparciu swoich klientów w przypadku otwarcia dyskusji.
  • Reguluj terminowo opłaty za usługi Allegro.

W tym wpisie przedstawiliśmy Ci tylko kilka przykładów na to jak poprawić atrakcyjność swoich ofert na marketplace’ach. Musisz pamiętać o tym, że tysiące innych sprzedawców również oferuje te same produkty nawet w niższych cenach jak Twoje. Spróbuj wyróżnić się na tle konkurencji. Chyba, że chcesz prowadzić wojnę cenową i dokładać do interesu? Jeżeli masz jakieś swoje sprawdzone metody na poprawienie jakości ofert możesz podzielić się z nami w komentarzu na dole. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące pracy na innych kanałach sprzedaży zawsze możesz z nami skontaktować się na info@dropshiping.pl

Pozdrawiamy,

Zespół Dropshiping.pl

Dodaj komentarz