Jak znaleźć dobrą hurtownię działającą w dropshippingu?

Jak znaleźć dobrą hurtownię działającą w dropshippingu?

W przypadku sklepów internetowych forma i czas wysyłki jest ogromnie ważną rzeczą. Nie ma znaczenia jak dobry jest produkt w Twoim sklepie, oraz jak silny jest marketing. Co jeśli wysyłka produktów nie odbywa się sprawnie i w tempie ekspresowym do twoich klientów? Twój wysiłek może pójść na marne. Klient który oczekuje długo na swoją paczkę już nigdy nie wróci do Twojego sklepu. Zatem jak właśnie znaleźć dobrą hurtownię działającą w dropshippingu? Jeżeli nie zwrócisz uwagi na ten aspekt wybierając hurtownię dropshipingową, niestety twoja przygoda z e-commerce szybko może się zakończyć.

Wyjaśnijmy – Ważne są nie tylko dostarczane produkty, lecz ważniejszym jest to, że produkty wysyłane są na czas. Również wielkim plus to , żeby w jednej paczce znajdowały się wszystkie zamówione produkty przez klienta. W tym artykule pokażemy Ci gdzie i jak szukać sprawdzonych hurtowni działających w modelu dropshipping. Dowiesz się na co zwrócić uwagę przy omawianiu indywidualnych warunków współpracy, aby Twój biznes dropshippingowy rozwijał się w zawrotnym tempie.

Ekspresowy czas realizacji wysyłek jest nie lada wyzwaniem dla sklepów internetowych realizujących zamówienia tradycyjnym modelem. Co dopiero dla sklepów opartych o model logistyczny jakim jest dropshipping. Pamiętaj, że tak naprawdę Twoja firma jest firmą usługową i jednym z ważniejszych zadań jest jak najlepsza obsługa Twoich klientów. Musisz zrobić to tak, aby wracali do Ciebie po kolejne zakupy. Nie wątpliwe ważnym zadaniem w procesie obsługi klienta jest realizacja wysyłek zakupionych produktów na czas. W modelu dropshipping nie robisz tego Ty osobiście. Natomiast zawsze możesz dopilnować hurtownię, aby zrobiła to sprawnie.

Zasadniczo relacje między dostawcami a dropshipperami są bardzo ważne. Zwróć uwagę, że jest to Twój najważniejszy partner biznesowy. Często trudno jest nawiązać zaufanie z dostawcami, szczególnie w AliExpress. Jeśli nie możesz spotkać się z nimi twarzą w twarz lub wyraźnie się komunikować. Dlatego zauważ, że my namawiamy od samego początku do współpracy z polskimi hurtownikami działającymi w modelu dropshipping.

Na początku zachęcamy Cię do zapoznania się z listą hurtowni zamieszczonej na naszej stronie – SPRAWDŹ TUTAJ LISTĘ HURTOWNI. Są to hurtownie zweryfikowane przez nas pod kątem jakości usług oraz oferowanych produktów. Korzystając z tej listy znajdziesz hurtownie która będzie najbardziej odpowiednia dla zatowarowania Twojego sklepu. Bez względu na to w jakiej branży chcesz prowadzić sprzedaż w modelu dropshipping.

Najczęściej popełnianym błędem przez nowo powstałe sklepy bazujące na dropshippingu jest mylenie integracji z nawiązaniem współpracy. Myślenie o tym, że integracja swojego sklepu z daną hurtownią załatwia wszelkie niezbędne formalności dotyczące współpracy z nimi. Użytkownicy często nawet nie kontaktują się z hurtowniami, których produkty oferują w swojej sprzedaży. Jeżeli nie kontaktujesz się na początku z hurtownią z którą współpracujesz jest to duży problem. Powstaje on wraz z zamówieniem pierwszego produktu w Twoim sklepie. Hurtownia, która nie wie o waszej współpracy często nie będzie chciała go nawet zrealizować.

O czym należy pamiętać przy rozpoczęciu współpracy z hurtownią ? 

  • Zawsze indywidualnie nawiąż kontakt z przedstawicielem hurtowni przed zrobieniem integracji w swoim sklepie.
  • Dopytaj jakie warunki musisz spełnić przed realizacją zamówień. Czy potrzebujesz podpisać umowę z hurtownią? Być może wystarczy założenie konta w ich panelu? Może działają tylko w oparciu o regulamin?
  • Dopytaj o wszelkie szczegóły dotyczące realizacji wysyłki produktu. Jakie są koszty wysyłki? Z jakimi kurierami współpracuje hurtownia? Jaki jest czas realizacji?
  • Zwróć uwagę na jakość kontaktu z hurtownią. Jeżeli przy próbie pierwszych kontaktów występują problemy to Uwaga. Możesz być pewny, że nie jest to odpowiedni partner do współpracy i szukaj dalej.

Mamy nadzieję, że powyższy tekst pokazał Ci jak wybrać odpowiednią hurtownię dropshippingową do współpracy. Zastosuj nasze rady i wskazówki z tego artykułu, a możesz być pewny, że unikniesz często występujących problemów. Problemów, które występują na początku budowania swojego sklepu czy prowadzenia sprzedaży opartej o dropshipping. Masz pytania dotyczące danych z tego postu? Napisz do nas w komentarzach poniżej, czytamy je wszystkie!

Jeżeli interesuje Cię temat dropshippingu dołącz do naszej grupy ! –

DOŁĄCZ DO NAS

Dodaj komentarz