POZNAJ Wskazówki, które działają już od początku pracy w dropshippingu.

POZNAJ Wskazówki, które działają już od początku pracy w dropshippingu.

Co to jest dropshipping nie będziemy po raz kolejny tłumaczyć. Stwierdzenie Dropshipping ostatnimi czasy zostało już odmienione przez wszystkie przypadki w internecie – nawet u nas znajdziesz obszerny posty na ten temat. Krótko – Dropshipping umożliwia przedsiębiorcom sprzedaż towarów bez konieczności magazynowania ich bezpośrednio u Siebie. Po raz kolejny jednak chcemy powtórzyć, że nie jest to nowy model zarabiania w internecie. To tylko nowy model obsługi logistycznej sklepu internetowego. Producent produktu tworzy, pakuje i wysyła produkt bezpośrednio do Twojego klienta, dzięki czemu jest to model biznesowy wymagający niewielkich nakładów finansowych na start. Czytając dalej nasz artykuł poznasz najlepsze wskazówki pracy w dropshippingu, które działają już od samego początku pracy.

My jednak w naszych postach, chcemy pójść o krok dalej. Chcemy pokazać Ci co robić, kiedy masz już swój sklep internetowy a jednak sprzedaż nie jest na zadowalającym poziomie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto rozpocząć przygodę z dropshippingiem w dobie panującej sytuacji z COVID 19, oraz……wskazówek dotyczących dropshippingu, które pomogą Ci odnieść sukces.

Dlaczego warto robić dropshipping w 2021 roku?

Dropshipping to świetny model biznesowy dla nowych przedsiębiorców. Jest mało ryzykowny, tani w utrzymaniu, dość łatwy i szybki do uruchomienia. Nawet jeżeli nie masz wiedzy informatycznej nie dyskwalifikuje Cię to w prowadzeniu sklepu internetowego. Co raz więcej firm w Polsce proponuje prowadzenie sklepu w modelu SaaS za miesięczny abonament. Sklep w takim modelu możesz założyć [Tutaj]. Wielką zaletą dropshippingu jest to, że możesz pogodzić go z etatową pracą. Jest to model biznesowy, który nawet w 100% może być zautomatyzowany. Pamiętaj, że w 2021 roku również możesz zacząć działać bez zakładania firmy! Jak to zrobić? Wszystkiego dowiesz się tutaj – SPRAWDŹ NASZ E-BOOK

Jakie są jeszcze cechy dropshippingu?


Biznes niskiego ryzyka: Płacisz tylko za towary sprzedane klientom. Nie ma potrzeby kupowania hurtowych zapasów, aby uzyskać ceny hurtowe, ponieważ hurtownie współpracujące w dropshippingu na start oferują Ci hurtowe rabaty.

Łatwy do rozpoczęcia: Sprzedaż możesz rozpocząć tego samego dnia, w którym postanowisz rozpocząć swoją przygodę. Wykonujesz integrację z wybraną hurtownią, pobierasz produkty do swojego sklepu oraz tego samego dnia możesz je już sprzedawać czy na swojej stronie internetowej, czy na marketplace typu Allegro, Ebay, Empik Amazon.

Zautomatyzowany biznes: Produkty można importować do Twojego sklepu za pomocą wykonania integracji. Zamówienia można również przetwarzać za pomocą kilku kliknięć w Twoim programie do obsługi zamówień. Ponadto co raz więcej hurtowni oferuje już automatyczną integrację dwukierunkową, która pozwoli na bezpośrednie przesyłanie zamówień do hurtowni z którą współpracujesz.

POZNAJ sprawdzone wskazówki do pracy w dropshippingu, które działają już na starcie prowadzenia sprzedaży.

wskazówki które działają w pracy w dropshippingu

Stwórz godną zaufania markę

Celowo jako pierwszą wskazaliśmy tą wskazówkę, ponieważ dotyczy wzięcia odpowiedzialności za to, jak się prezentujesz w internecie. Sklepów internetowych jest bardzo bardzo wiele. Ale nie wszystkie wzbudzają zaufanie u klientów, co za tym idzie nie zachęcają do zakupów w nich. Wzmocnienie pozycji marki może poprawić Twoją reputację jako lidera. Przyjrzyj się, co sprawia, że Twój sklep internetowy jest wyjątkowy, a w której części możesz poprawić jeszcze swój wizerunek. Przedsiębiorcy, którzy wiedzą, jak tworzyć markę, mają przewagę konkurencyjną. Buduj to zaufanie poprzez wizerunek marki i zwiększanie świadomość swojej marki. Pomyśl o swojej marce jako o osobowości swojej firmy. Musisz identyfikować się ze swoją marką i być jej w 100% pewny. Pamiętaj, że jak zrobisz silny wizerunek marki pomoże zwiększyć wartość Twojej sprzedaży.

Obserwuj swoją konkurencję

Kolejną wskazówką dotyczącą pracy w dropshippingu jest polubienie konkurencji w mediach społecznościowych. Musisz regularnie monitorować ich witryny internetowe i strony mediów społecznościowych. Lubiąc ich stronę, zaczniesz otrzymywać reklamy produktów i inne reklamy remarketingowe Wtedy będziesz mógł zobaczyć w jaki sposób tworzą swoje reklamy, oraz jakie produkty reklamują. Monitorując konkurencję zwracaj uwagę na ich działania. Dowiesz się, jakie produkty powinieneś sprzedawać w swoim sklepie. Kiedy zwracasz uwagę na typy postów, które Twoi konkurenci umieszczają na swoich stronach w mediach społecznościowych, będziesz wiedział, jaki typ treści naprawdę lubią ludzie z Twojej branży. Dowiesz się w którym kierunku podążać.

Zaimportuj do 50 produktów na start.

Kiedy budowałem swój pierwszy sklep internetowy, popełniłem błąd importując 5600 produktów z hurtowni do mojego sklepu w jeden dzień. Wiem, że dodanie do sklepu mnóstwa wspaniałych produktów może być ekscytujące, i gwarantujące sukces sprzedażowy. Jednak jest to bujda, która nie działa.

Oto jednak problem: gdy dodajesz zbyt wiele produktów do swojego sklepu, musisz przeredagować opisy produktów i być może usunąć logo z kilku zdjęć, które jest dość często dodawane. Pisanie opisów do nawet 100 produktów może być czasochłonne i męczące, zwłaszcza jeśli chcesz godzić prowadzenie sklepu z pracą na etacie. Trzymaj się zasady, że na początku importujesz do 50 najciekawszych produktów. Możesz napisać wysokiej jakości opisy produktów dla nich, które pozwolą pozycjonować twój sklep w pozycji Google. Rozpoczynając od mniejszej kolekcji, będziesz mógł szybko rozpocząć działalność i zacząć sprzedawać. Raz w tygodniu możesz dodać kilkadziesiąt nowych produktów, aby rozbudować bazę produktową swojego sklepu i już osiągać zyski ze sprzedaży. Nie potrzebujesz 100 produktów, aby uzyskać pierwszą sprzedaż. Wszystko, czego potrzebujesz, to jeden świetny produkt, aby uzyskać pierwszą sprzedaż

Dbaj o regularną codzienną aktywność.

Prowadzenie firmy wymaga codziennego wysiłku. Często po dwanaście a nawet czternaście godzin dziennie. Nie zawsze musisz spędzać tyle godzin dziennie w pracy nad swoją firmą, ale będziesz musiał spędzać co najmniej godzinę dziennie nad regularną pracą w swoim sklepie internetowym, aby w miarę sukcesywnie zwiększać sprzedaż. Oczywiście im większa sprzedaż tym więcej czasu będziesz musiał poświecić. Każdego dnia musisz przetwarzać zamówienia, aby produkty szybko dotarły do klientów. Musisz też odpowiadać na zapytania klientów najlepiej jeszcze tego samego dnia. Klienci muszą mieć poczucie, że mogą na Tobie polegać. Oczywiście nie polecamy odpisywania na wiadomości późnymi wieczorami, ponieważ klienci lubią się do tego przyzwyczaić. Określ godziny pracy swojego biura obsługi klienta.

Najważniejsze w codziennych działaniach są działania marketingowe. One zdecydowanie muszą odbywać się każdego dnia. Możesz zautomatyzować publikowanie w mediach społecznościowych na początku tygodnia. Zaplanuj sobie posty na cały tydzień. Mogą one mieć taki sam format, powtarzać się regularnie, ale z innymi produktami. Jednak powinieneś dążyć do codziennej aktywności w mediach społecznościowych. Analizować dane z Facebook ADS czy Google Analitycs, aby docierać jeszcze skuteczniej do swoich klientów.

Oferuj Obsługę klienta na bardzo wysokim poziomie.

W dropshippingu największym minusem jest to, że sprzedajesz te same produkty, co inne sklepy internetowe, które współpracują z tą samą hurtownią. Sprzedając te same produkty, można wyróżnić się na wiele sposobów. Jednym z najlepszych sposobów jest oferowanie doskonałej obsługi klienta, oraz obsługi posprzedażowej. Oferowanie zwrotów produktów, prostego procesu reklamacji, czy odpowiadanie na zapytania klientów jak najszybciej się da jest ważne.Żartuj z klientami. Napisz im kartki z podziękowaniami, jeśli wiele razy zamawiają w Twoim sklepie. Organizuj comiesięczne prezenty wyłącznie dla klientów, którzy złożyli u Ciebie zamówienia w przeszłości. Zrób wszystko, aby każdy klient czuł się doceniony i doceniony. Gdyby nie oni, nie odnieślibyście sukcesu.

Zacznij te nawyki doceniania klientów już od pierwszej sprzedaży. Klienci mogą nie zawsze pamiętać, co kupili w Twojej witrynie, ale zawsze będą pamiętać, jak ich potraktowałeś. Naszym zdaniem obsługa klienta jest to kluczowa, najważniejsza i zawsze do zapamiętania i stosowania. Poznając wskazówki do pracy, które działają w dropshippingu nie zapominaj nigdy o tej.

Sprawdź dokładnie funkcjonalności swojej strony.


Jedną z najważniejszych wskazówek pracy w dropshippingu jest upewnienie się, że Twoja witryna jest przyjazna dla klienta. Upewnij się również, że wszystko w niej działa w stu procentach. Płatności, wysyłka, newsletter. Sprawdź również, czy pod kątem wizualnym wszystko jest spójne. Wielu nowych właścicieli sklepów zaczyna sprzedawać swoje sklepy, gdy na ich stronie głównej brakuje obrazów, ma tekst Lorem ipsum a wszystkie ich produkty są zebrane w jednej dużej kategorii.Zanim uruchomisz swój sklep, a co ważniejsze kampanię marketingową spójrz na inne sklepy w swojej branży. Jak wygląda ich strona główna? Jaki jest format obrazów i tekstów na stronie produktu? Czy ich obrazy produktowe np. zawierają logo? Jakie typy stron ma ich witryna? Jakie funkcje lub aplikacje oferuje sklep na swojej stronie internetowej?Jeżeli potrzebujesz funkcjonalnego i w pełni działającego sklepu dla Siebie koniecznie przetestuj rozwiązania naszego partnera. – ZAŁÓŻ SKLEP INTERNETOWY ZA DARMO

Unikaj wojny cenowej na marketplace’ach


Pracując w dropshippingu, musisz pamiętać o tym, że ten model sprzedaży ma dla Ciebie zarabiać. Przynosić zyski. Warto o tym również pamiętać, podczas wyboru hurtowni do współpracy. Wynegocjuj dla siebie jak najkorzystniejsze warunki. Średnia marża na produktach od polskich hurtowników to około 30-50% i tego trzymaj się na początku. Oczywiście, życzmy Ci jak największych. Jeśli twoja konkurencja obniża swoje, Ty nie tnij swoich. Nie idź w wojnę cenową, kto da mniej na marketplace. Dopóki Twoje ceny są uczciwe i mieszczą się w wartości rynkowej, powinieneś je utrzymywać. Nie zmniejszaj cen, a pracuj nad rozpoznawalnością i budowaniem marki premium. Powinieneś także pracować nad zwiększeniem średniej wartości zamówienia, abyś osiągał większy zysk z każdego zamówienia. Twórz strategie, oraz kampanie marketingowe, które pozwolą Ci ogólnie zarobić więcej pieniędzy.

wskazówki które działają w pracy w dropshippingu

Mamy nadzieję, że wyciągniesz z tych porad jak najwięcej dla Siebie. Zwróć uwagę na to, że dostałeś najlepsze wskazówki do pracy, które działają w dropshippingu. Dlatego nasi klienci z którymi współpracujemy na co dzień od początku ich przygody z e-commerce dostają je w formie checklisty do zrobienia na samym początku współpracy. Jest to niezbędnik o którym musisz pamiętać, aby twoja praca w dropshippingu przynosiła Ci zyski, radość i przede wszystkim, abyś nie poddał się po pierwszych niepowodzeniach. A tych będzie sporo. Zacznij wdrażać nasze rady w swoich działaniach.

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych publikacjach, oraz nowych promocjach na stronie.

Dodaj komentarz